Küsimused ja vastused​

Vajad lisainfot või mõni asi vajab täpsustamist.
Siia oleme kokku kogunud enim küsitud küsimused, vastused ja nõuanded.

Kui juhtub, et siin pole vastust sind huvitavale küsimusele, siis saada sõnum ja vastame Sulle personaalselt.

Me võtame vastu kõiki standardseid kujundusfaile – AI, EPS, PDF print jms

Hea oleks kui saadetud fail oleks 300ppi-d (pixel per inch)

Kvaliteedis järeleandmisi ei tehta. Parima tulemuse annab kvaliteetne kleebise materjal ja kleebiste trükk meie poolt ja hea kvaliteediga kujundusfail Sinu poolt. Meie saame anda oma parima saadetud faili võimaluste piires. Kui saadad faili mis on pilt, siis seda me ei saa muuta. Vektorfaili saame kohendada vajadusel.

Canva.com lehelt salvestamisel vali alati PDF Print, see on parim valik.

Jah, me valmistame ka paberkleebiseid lehele ja rullis. Rullis paberkleebistel on miinimum kogus 300tk. Lehel paberkleebistel miinimum kogust ei ole. Valida saab läikiva ja matt paberkleebise vahel. 

Saad lihtsalt ja mugavalt oma kujunduse ise teha tasuta canva.com lehel. Juhised leiad siit.

Kui Sulle see ise kleebise kujundamine kohe üldse ei meeldi, aga kleebist on ju vaja, siis võta meiega ühendust ja meie kujundaja aitab Sind.

Võta ühendust

Kleebise edukaks ja püsivaks paigalduseks peaks järgima mõnda lihtsat reeglit –

  • Kleebitava pinna temperatuur minimaalselt 15 kraadi, see on vajalik liimi aktiveerumiseks.
  • Aluspind peab olema puhas ja kuiv. Vahatatud auto või uduvastase kattega klaas ei ole sobiv. Mõlemal juhul tuleb pind puhastada enne kleebise paigaldust, sest muidu kleebis tuleb maha.
  • Suuremate või pikemate kleebiste puhul tasub kleebis enne kleepimist ilma aluspaberit eemaldamata paika panna ja fikseerida keskelt, näiteks kergesti eemaldatava teibiga, seejärel eemaldada pool tagumisest paberist, kleepida see kleebise pool paika ja siis teine pool, sedasi tagate parima paigalduse oma kleebisele.
  • Liimi aktiveerumiseks anna aega 72 tundi, enne seda ära autot pese, ega paadikleebise puhul paati vette pane.
  • Autopesula ja survepesu eriti ei sobi kleebistega autole. See võib kleebise lahti pesta. Just kui tekst/muster on väga peenike (alla 1cm).

PS! Kui siirdeteibiga kleebis saabudes on aluspaberilt lahti mõnest kohast pane kleebis lauale sirgu ja silu enne paigaldamist ära.

Korrektselt paigaldatud tekstikleebis kestab kindlasti üle 5 aasta. 

Kleebised valmistatakse väga kvaliteetsest kleebise materjalist – maha kooruma hakkavad nad sel juhul, kui paigaldades pole aluspind korralikult puhastatud või siis on paigaldamisel pinna temperatuur alla +15 kraadi ja liim pole saanud aktiveeruda. Aluspinna puhastamisel tuleb kasutada puhastusainet mis ei jäta omakorda mingit kihti pinnale. Pesulas käinud autol on tavaliselt alati mingi vahakiht peal, seega kindlasti tuleb aluspind puhastada nii, et see oleks puhas päriselt. Paigaldamisel tasub järgida kõiki soovitusi!

Kleebiseid võid tellida täpselt nii mitu kui soovid ja vaja läheb. Rohkem tellides läheb kleebise tükihind odavamaks. Meil pole piiranguid, tellida võib 1 või 5 000 kleebist ja veelgi rohkem.

Kõik kliendid on meie jaoks ühtmoodi tähtsad ja oleme tänulikud, et otsustasid oma kleebised meie juurest tellida.

Etiketid ja kleebised saadame Eestis ja Soomes Sinu lähimasse pakiautomaati või kulleriga otse Sinu uksele. Alati võib ka meie juurde tellitud kleebistele järele tulla.

Trükitud kleebised – meie valmistatud vinüülkleebised peavad keskmiselt vastu vähemalt 5 aastat. Trükitud kleebised on veekindlad ja püsiliimiga. Kui kleebis läheb autole või mujale kus on suur kulumine, siis me lamineerime kleebise, mis annab pikema kasutusaja (7a ja rohkem).

Tekstikleebised – vinüülkilest lõigatud tekstikleebised mida paigaldatakse siirdekilega peavad kenasti vastu 5-7 aastat vähemalt. Eeldus siis korrektne paigaldus.

Trükitud põrandakleebised on mõeldud kasutamiseks kuni 6 kuud. Põrandakleebised tuleks vahetada välja kui hakkavad ilmuma kulumismärgid. Liiga kaua põrandal olnud põrandakleebist on hiljem väga raske põrandalt eemaldada.

Tähtis on jälgida kleebiste paigaldusel paari asja, et kleebised kaua vastu peaks. Kleebised tuleb paigaldada alati puhtale pinnale,  paigaldatava pinna temperatuur peaks olema on vähemalt 15 kraadi soe. See laseb liimil aktiveeruda ja kleebis kestab ilusana eeldatava aja.

Meil pole konkreetset munakarbikleebist. Saad omale tellida täpselt selles suuruses kleebised mis meeldib. Kui pole kujundust, saada meile soovitud suurus, kogus ja tekstid mis kleebisel olema peaks ja teeme kujunduse. Oleme väga palju erinevaid munakarbikleebiseid teinud ja kindlasti saame Sulle ka vinged kleepsud kujundatud. Lihtne kujundus on tasuta.

Jah, meie pakutavad vinüülkleebised on veekindlad. Kleebised sobivad kleepimiseks toodetele, siseruumidesse, kui ka õue vihma, tuule ja päikese kätte. Meie tellimiskeskkonnast tellitud kleebised on trükitud kõrgkvaliteetsele vinüül kleebisele ja on püsiva liimiga. Tootekleebised ei sobi õue.

Rullis veekindlate kleebiste tellimiseks tuleb eraldi lisada infosse, et soovin veekindlad kleebised.

Veekindlad EI OLE paberkleebised. Lehele ja rullis valmistame paberkleebiseid, need ei ole veekindlad. Lamineerimine annab natuke vastupidavusele juurde, aga paberkleebis ei ole kindlasti veekindel. 

Lõikevaru on vajalik selleks, et masinad lõigates disaini ei lõikaks. Soovime 2mm lõikevaru, selliselt on kõik riskid kaetud. Seega oma disainile liida 2mm igale poole kuni lõikejooneni + 2mm väljapoole ka (taustaga kleebise puhul).

Sageli soovitakse oma tootele kleebist, aga puudu on kujundus – sellest pole midagi, meie kujundajad aitavad kujundusega. Sina mõtle mis suuruses kleebist soovid, mis tekstid ja info seal olema peaks ja sellest juba piisab. Kui on olemas logo või pilt, pane see ka e-kirjaga meile teele. Kirjas peaks olema kleebise suurus, kogus ja info mida kleebisele soovid. Selle järgi saame kujunduse kokku panna. Lihtne kujundus on tasuta.

Ikka on.  Tellides märgi lisainfosse, et soovid kleebist nõrga liimiga ja siis valmistame Sulle just sellised autokleebised. 

Nõrga liimiga kleebised on hea viis oma üritust või äri reklaamida kui vajad seda vaid lühiajaliselt. Saad kleebise eemaldada vaevata ja ilma lisavahendeid kasutamata.

Kleebise kuju pole oluline. Teeme nii erikujulisi kui klassikalisi ringe, ovaale, ruute ja ristkülikukujulisi kleebiseid.

Valimisreklaam, Firmaüritus, Müügikampaania – kõikjale sobivad ideaalselt nõrga liimiga kleebised.

Nõrga liimiga kleebis koos spetsiaalse laminaadiga sobib ka kaubanduspindadele, ametiasutustesse põrandale infokleebiseks või reklaamkleebiseks.

Jah, valmistame ka läbipaistva taustaga kleebiseid. Meie läbipaistvad kleebised on prinditud täisvärvidega, neid saab tellida igas kujus ja suuruses. Saada meile oma kujundusfail ja saadame Sulle tasuta kujunduse asetuse näidise.

Tellides kirjuta lisainfo lahtrisse – 

  • soovin läbipaistvat kleebist

Läbipaistev kleebis on natuke erilisem – sellega on paar asja millega peab arvestama:
• valged osad jäävad läbipaistvad
• taust kuhu kleepida peab olema hele, sest trükitud osa kumab läbi

Läbipaistva kleebise puhul kui taust kuhu kleebitakse on muu kui valge, siis see moonutab ka kleebise värve – näiteks kollasele kastile lilla trükiga kleebis on tulemus pruunikas.

Tootekleebiseid pakume läbipaistvale taustale ka valge värviga, need ei kuma läbi.

Telli oma kujundusega kleebis

Mõtled üritustel osalejate nimesilte, koolivihikule ja õpikutele kleebitavaid nimesilte, kleebitavad garderoobinumbrid, …

Muidugi teeme ka selliseid kleebiseid kus iga kleeps on oma nime või numbriga.

Selleks, et tellida kleebised sama kujunduse, aga erineva teksti või numbriga saada meile eraldi failina need nimed ja numbrid mida soovid, et Sinu kleebise kujundusele lisame. Fail võib olla Excel formaadis või ükskõik millises muus levinud kontoritarkvara tabelarvutus programmis tehtud.

Fail peab sisaldama kõike infot mida kleebisele tekstina trükime.

Näidis1:

Eesnimi1            Eesnimi2            Perenimi            Amet    Kuupäev              Istekoht

Näidis2:
Kool      Eesnimi1            Eesnimi2            Perenimi            Õppeaine              Klass    

Oluline on, et kõik read oleksid eraldi tulpades.

Tellides kirjuta Lisainfo reale, et saatsid eraldi faili emailile, koos andmetega mida kleebisele lisada.

NB! Selliselt ei saa tellida tootekleebiseid ega erineva sisuga kleebiseid.

Telli oma kujundusega kleebis

Mugavalt loetava teksti kõrgus on 2mm. Alla selle ei soovita me kujunduse tekste teha. Väiksem tekst jääb loetav kui taust on valge ja tekst tume. Tumedal taustal hele tekst väiksemalt jääb kehva.

Väga peenikesed tekstid peavad olema kindlasti hea loetavuse jaoks vektorfailina (canva.com lehel salvesta kindlasti PDF Print fail). 

Tootekleebistel saame pakkuda tagant läbilõikega aluspaberit.

Üksikutele kleebistele jätame 2mm randi aluspaberist, et kleebist oleks hea ja mugav aluspaberilt võtta. Sa ei pea nokkima ja urgitsema küüntega, et kleepsu aluspaberilt kätte saada.

Jah, valida võid täpselt sellise kujundi oma kleebise disainile nagu soovid. Lõikame iga tellimuse kleebised vastavalt disainile oma trükikojas.

Meie printerid töötavad CMYK värvireziimis. Selleks, et Sinu failist tuleks õige värviga kleebised, veenduge, et kujunduse värvirežiim on seatud CMYK-le. Kui värvirežiim on seatud RGB-le, teisendavad printerid selle automaatselt CMYK-ks, mis tavaliselt põhjustab kerge värvi nihke. Printerist tulev teisendatud CMYK formaadis värv on tavaliselt väga lähedane RGB värvile. Kui Sul on töö, mis on väga värvitundlik, võta meiega eelnevalt ühendust. Värvisobitamise ja proovitöö eest võetakse eraldi tasu.

Rullis kleebisetikette teeme tavaliselt 300-5000tk 

Lühema külje mõõt võiks olla 40mm, erimõõdu korral võta enne tellimist meiega ühendust ja vaatame kujunduse üle.

Kõik kleebised on püsiliimiga.

Tavalised etiketid rullis on paberkleebised, kasutatakse eelkõige lühiajaliselt. Paberkleebised ei ole kulumiskindlad. Etiketid rullis on kulumiskindlamad kui valid lamineeritud kleebised. Toiduainetele ja külmikusse sobivad etiketid tuleb tellida PP materjalist, need on veekindlad ja vastupidavad.

Tavaliselt valmivad tooteetiketid rullis 1-2 tööpäevaga. Eelduseks on kliendi poolt trükiks sobiv kujundus.

Jah, suuruse saad valida alates 40mm lühem külg. Selleks vali erimõõt ja pane oma soovitud mõõt sinna kirja.

– Lõikevaru peab olema 2mm. See on vajalik selleks, et kõik oluline kindlasti alles oleks Sinu kleebisel.

Seega kui soovid 50mm kleebist, siis kõik oluline peaks olema 46mm sees ja tausta peaks jaguma 54mm.
Selliselt on meil ruumi piisavalt.

– Erikujulise kleebise puhul saada fail tervena, mitte erikujulisena. Paneme ise lõikejooned ja alati saadame näidise Sulle kinnitamiseks.

Enne tekstikleebise või siirdekleebise tellimist mõõda autol ära ala kuhu kleebis mahtuma peaks. Selle järgi saame paigutuse teha.

PS! Jälgi, et detalide suurus oleks üle 2mm kindlasti. Tähekõrgus 30mm või rohkem.

Autoklaasile sobib valge kleebis.

Autokleebis saab olla ka rohkem kui ühevärviline. Mitmevärvilise kleebise tellimiseks saada e-kiri info@kleebised123.ee koos infoga – mis mõõdus alale kleebis mahtuma peab,  mis info seal olema peaks, mitu kleebist soovid ja kui on ka logo, siis see ka kaasa.

Kleebiste ja etikettide tellimine on lihtne nagu 1-2-3.  Lihtsalt vali kleepsu lõikestiil (kuju), suurus ja lae üles kujundus. Saadame Sulle kleebise asetuse näidise – kui see on Sinu poolt heaks kiidetud, siis meie trükime kleebised ja postitame tellimuse oma trükikojast Sauel juba 1-2 tööpäevaga. Istu ja lõõgastu kuni meie teeme kõik vajaliku töö Sinu eest. Lihtne, kiire ja mugav!

Kasutame sellel lehel küpsiseid

Kasutame küpsiseid et parandada lehe kasutusmugavust. Täpsemat infot leiad: